Шановні співзасновники та члени Housing Ukraine, минув рік з моменту заснування нашої громадської організації, яка створена з метою сприяння та реалізації державної житлової політики з урахуванням сучасного світового досвіду задля забезпечення населення України доступним, комфортним та достойним житлом.
Цей рік був особливим, а подекуди складним, що в своїй більшості пов’язано з непрогнозованою світовою пандемією COVID–19. Звичайно, ситуація що склалася, внесла свої корективи у всі сфери діяльності по всій планеті, не виключенням стала і діяльність нашої Організації.
Проте, не зважаючи на складні умови та перепони, ми маємо перші результати нашої спільної роботи та напрацювань, підсумками яких я хотів би з Вами поділитися.
Отож, по порядку:
-
Про інформаційний супровід діяльності Housing Ukraine:
- З моменту створення організації і до нині відбувається супроводження сторінки організації у Фейсбук, де відображаються всі важливі події за участі організації та публікуються важливі дописи (новини) у сфері житлового забезпечення та будівництва житла;
- Розроблено та впроваджено Сайт Housing Ukraine (наповнення якого наразі триває)
- Було створено та запущено рекламний ознайомчий відеоролик про Організацію. Про утворення відокремлених підрозділів громадської організації:
- Київський обласний відокремлений підрозділ громадської організації «Всеукраїнська громадська організація «ХАУСІНГ ЮКРЕЙН»;
- Львівський обласний відокремлений підрозділ громадської організації «Всеукраїнська громадська організація «ХАУСІНГ ЮКРЕЙН»;
- Київський міський відокремлений підрозділ громадської організації «Всеукраїнська громадська організація «ХАУСІНГ ЮКРЕЙН» Також до Організації після дня її створення долучено трьох нових членів.
- 04 липня 2019 року відбувся брифінг: «Нова житлова політика України – починаємо тут і сьогодні», що слугував презентацією та запуском дії Всеукраїнської громадської організації «HOUSING UKRAINE».
- 01 серпня 2019 року представники Всеукраїнської громадської організації Housing Ukraine взяли участь у семінарі «Залучення громадськості до проектування, створення та реконструкції публічних просторів". Метою експертного робочого семінару було вивчення досвіду та кращих практиків залучення громад та громадських організації до процесу створення міських публічних просторів та розробки керівних принципів, щодо залучення громадськості до просторового планування.
- 19 вересня 2019 року в Києві відбувся «круглий стіл» на тему: «Розробка та впровадження планів регенерації міст: найкращий міжнародний досвід та можливості для України». Участь у фаховій розмові взяв представник Всеукраїнської громадської організації Housing Ukraine. Захід відбувся за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України, Фонду розвитку міст і Асоціації міст України.
- 12 листопада 2019 року у Львові відбувся міжнародний симпозіум «Житлові кооперативи як модель для створення доступного та достатнього житла в Україні». Організаторами симпозіуму були Ініціатива «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO) за підтримки Co-operative Housing International (CHI), Представництва в Україні та Білорусі Фонду ім. Фрідріха Еберта та Центру компетенції великих житлових масивів (Берлін) у партнерстві з Держмолодьжитлом, Всеукраїнською громадською організацією Housing Ukraine та громадською організацією «Центр досліджень місцевого самоврядування» (ЦДМС).
- 18- 19 листопада 2019 року Почесний президент HOUSING UKRAINE брав участь у 2-му європейському саміті лідерів житлового будівництва, який відбувався у Римі.
- 17 лютого 2020 року у Мінрегіоні проводилися публічні консультації Концепції державної політики по досягненню цілі 10.4 «Українці мають комфортне та доступне житло» Програми діяльності Кабінету Міністрів України та плану її реалізації. Участь у заході прийняли представники організації.
- 28 лютого 2020 року у Києві відбувся Експертний семінар із напрацювання концепції законопроекту щодо публічних просторів. Захід пройшов у рамках впровадження проекту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні». Громадська організація Housing Ukraine взяла участь у заході та надала свої пропозиції до концепції законопроекту про публічні простори.
- 4 березня 2020 року організація Housing Ukraine взяла участь у першому Форумі «Іпотека – інструмент стрімкого розвитку економіки», що проходив у Києві. Наразі представники Housing Ukraine приймають участь у розробці проекту нового Житового кодексу України (розробка документу ведеться Міністерством розвитку громад та територій України) та надають свої пропозиції до нього.
- 17 вересня, в місті Раквере (Естонія) підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Всеукраїнською громадською організацією Housing Ukraine і Естонським союзом житлових кооперативів EKYL;
- 12 листопада, в місті Львів під час зустрічі, що відбулася в рамках Симпозіуму «Житлові кооперативи як модель для створення доступного та достатнього житла в Україні», підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Всеукраїнською громадською організацією «Хаусінг Юкрейн» (Housing Ukraine) та Ініціативою «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO). Про участь Організації в проектах та підготовку проектів НПА для нової житлової політики України
- У лютому 2020 року HOUSING UKRAINE звернулася до Міжнародного фонду «Відродження» з пропозицією встановлення партнерських відносин та залучення спеціалістів з числа членів організації до різного роду заходів, що стосуються питань забезпечення житлом громадян України та житлової політики.
- У квітні 2020 року організація HOUSING UKRAINE спільно з Естонським союзом житлових кооперативів EKYL займалася підготовкою пакета документів для подальшої участі в проекті щодо сприяння міжсекторній співпраці в управлінні житлом, який мав реалізовуватися в Україні за підтримки Уряду Естонії, з метою пом'якшення соціальних наслідків кризової ситуації на сході України. Проте, на жаль, у зв’язку з поширенням пандемії COVID-19, запуск цього проекту було відкладено.
- У червні 2020 року - ХАУЗІНГ ЮКРЕЙН розробив і направив до Міністерства розвитку громад та територій України свої пропозиції до проектів розділів Житлового кодексу, які стосуються забезпечення громадян доступним житлом та забезпечення громадян України соціальною орендою житла.
- Окрім того організацією було розроблено проектні пропозиції для їх реалізації в Україні (які би могла виконати та супроводжувати Організація), такі як:
Наразі створено:
Про заходи, в яких прийняли участь представники Організації:
Про встановлення партнерства:
- проект: Дослідження доступності орендного житла в Україні;
- проект: Рекомендації щодо механізмів створення ринку доступного орендного житла;
- проект: Проведення навчальної програми з метою передачі досвіду по реновації застарілого житлового фонду іноземними експертами і фахівцями;
- проект: Підготовка проекту по приєднанню України до Банку розвитку Ради Європи;
- проект: Дослідження доступності орендного житла в Україні;
- проект: Створення умов для формування ринку доступної іпотеки в Україні;
- проект: Навчальна програма з реновації застарілого житлового фонду;
- проект: Розробка проекту Концепції житлової політики України
- проект: Розробка проекту Житлового кодексу України
Ці пропозиції в робочому порядку були направлені організацією керівнику Комітету житлового господарства та землекористування Європейської економічної комісії ООН Гульнарі Ролл.
Шановні члени Housing Ukraine, користуючись нагодою, висловлюю свою вдячність та закликаю всіх до активної роботи. Прошу надавати свої бачення та пропозиції, щодо напрямків в роботі Організації на наступний рік та плану їх реалізації.
З найкращими побажаннями
Почесний Президент Сергій КОМНАТНИЙ