-
Посвідчення договорів з використанням житлового сертифіката
Сьогодні, 18 січня 2024 року, відбувся безкоштовний семінар, організований НПУ для підвищення професійного рівня нотаріусів, на тему посвідчення договорів з використанням житлового сертифіката, з урахуванням останніх змін до постанови № 600, внесених постановою КМУ від 16.01.2024 № 39. Доповідачем виступила Перший віце-президент НПУ Олена Кирилюк.
Відеозапис семінару можна переглянути за посиланням: https://edu.npu.ua/courses/ok1801/
Комісія НПУ з питань співробітництва з органами державної влади та місцевого самоврядування підготувала для нотаріусів Інформаційний лист «Посвідчення договорів з використанням житлового сертифіката: алгоритм дій нотаріуса»: https://npu.ua/wp-content/uploads/2024/01/Algorytm-zhs.pdf
Додатки:
– зразок договору купівлі-продажу та заборони: https://npu.ua/wp-content/uploads/2024/01/dogovir-zrazok.doc
– зразки заяв для державної реєстрації припинення права власності: https://npu.ua/wp-content/uploads/2024/01/zayava-zn-zh.doc та https://npu.ua/wp-content/uploads/2024/01/zayava-zn-ssv.doc -
Відбудова на своїй земельній ділянці: стартував новий тип компенсації за зруйноване житло
Відбудова на своїй земельній ділянці: стартував новий тип компенсації за зруйноване житло
Українці чий приватний будинок був повністю зруйновано зможуть отримати компенсацію на відбудову на власній земельній ділянці через єВідновлення.
«Відтепер у рамках компенсації за зруйноване житло доступна не тільки можливість отримати кошти на придбання нового помешкання, але й на те, щоб повністю відбудуватися на своїй землі. При цьому вона може знаходитися будь-де на території України, окрім тимчасово окупованих територій чи зони бойових дій. Це необовʼязково має бути та сама земля, де знаходився знищений будинок.
Для нас важливо аби максимальна кількість українців могли повернутися додому. Тому ми продовжуємо працювати над розширенням можливостей отримання компенсацій», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. -
Агресор знищив ваш будинок? Дізнайтеся, як отримати компенсацію від держави
Як розраховується сума компенсації, котра фігурує потім у сертифікаті. Що слід зробити насамперед при оформленні та які мають бути ваші подальші дії
Сьогодні верифіковано понад 250 тисяч приватних будинків та квартир, які зазнали руйнувань внаслідок повномасштабної агресії. На жаль, це не остаточні цифри – комісії органів місцевого самоврядування продовжують фіксувати пошкодження, які країна-агресор завдає українській інфраструктурі.
У травні 2023 року набув чинності закон, що визначає правила та порядок державних компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло. Уже більше 35 тисяч родин отримали гроші на термінові та капітальні ремонти своїх осель, перші 50 родин змогли придбати нові квартири чи будинки за рахунок компенсацій. Незабаром розпочнеться ще один етап – у людей з’явиться можливість отримати кошти на відбудову зруйнованого приватного житла на власній земельній ділянці.
Природно, в суспільстві є багато запитань щодо порядку надання державою цих компенсацій та принципів їхнього використання. Я би хотіла відповісти тут на найпоширеніші. -
Почесний президент ГО HOUSING UKRAINE Сергій Комнатний узяв участь у масштабному міжнародному заході «Система доступного орендного житла для України».
Спілкування фахівців із питань житлової політики та представників української влади організували Міжнародна організація з міграції (МОМ, IOM - UN Migration) і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ, European Investment Bank, EIB).
Ключова мета заходу – пошук дієвих механізмів забезпечення громадян України доступним житлом. За оцінками, прямі збитки, завдані будівлям та громадській інфраструктурі в Україні, становлять 135 млрд доларів США, і ця цифра далі зростає, адже війна триває.
Довкола цієї теми точилися панельні дискусії, воркшопи, низка «круглих столів», а також двосторонні зустрічі представників української влади з іноземними партнерами.
У рамках заходу відбулися презентації проєктів соціального житла у країнах ЄС, учасники відвідали житлові проєкти і європейські організації, працювали над налагодженням ділових зв’язків з міжнародними фінансовими інститутами з метою реалізації житлових проєктів в Україні й підтримки постраждалих внаслідок війни українців. Були обговорені практичні аспекти впровадження житлових програм у нашій країні в контексті європейського досвіду.
Нагадаємо, проблема забезпечення житлом завжди була гострою для нашої країни, а протягом останніх років, в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну, вона стала однією з найбільш складних. Мільйони українців через війну зазнали лиха внутрішнього переміщення.
З огляду на особливості бюджетної політики України у воєнний час, ключовим напрямом вирішення житлового питання ВПО є співпраця з міжнародними, насамперед європейськими, інститутами задля пошуку ефективних механізмів системного забезпечення переселенців житлом і джерел фінансування таких проєктів. -
Україно-естонський проєкт підтримає повоєнне відновлення житла в кількох регіонах України
Квартирна асоціація Естонії (EKÜL) у співпраці з українською організацією Housing Ukraine і Європейською економічною комісією ООН UNECE розпочинають півторарічний проєкт підготовки до повоєнної відбудови України.
Проєкт «Відбудова житлового фонду України: розбудова потенціалу та програма співпраці для відновлення житлових масивів у Харкові, Миколаєві і Житомирі» підтримує відбудову житлових районів, які постраждали від руйнувань внаслідок війни у зазначених населених пунктах, допомагаючи підготувати фінансування реконструкції багатоквартирних будинків та проєктів, необхідних для розробки моделі управління багатоквартирними будинками після реконструкції.
Як результат програми буде завершено принаймні два модельних проєкти реновації багатоквартирних будинків і сприяння спільній діяльності в житловому секторі в кожній проєктній зоні, при розробці яких враховано естонський досвід реконструкції багатоквартирних будинків і модель естонських житлових товариств у організації спільного управління багатоквартирними будинками. -
Презентація цифрової платформи зруйнованого/пошкодженого житла
11 Листопада, 10:00 - 11:00, агенція Укрінформ, Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Організатор: «Всеукраїнська Громадська організація «Хаусінг Юкрейн».
Учасники: представники Ради Європи, OОН, інших міжнародних донорських організації, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Асоціації міст України, інших неурядових організацій.
▶️Коротко. Учасники заходу презентують цифрову платформу, аналітичну доповідь та рекомендації на національному і місцевому рівнях, а також розкажуть про досвід вирішення житлових питань ВПО через механізми житлової кооперації.
▶️Довідково. Цифрова платформа призначена для картографування зруйнованого та пошкодженого житла, а також для надання житлової допомоги на рівні громад. Пілотний запуск платформи відбудеться в межах окремої об’єднаної територіальної громади у Чернігівській області. Цифрова платформа розроблена з урахуванням рекомендацій міжнародних донорських організацій. Вона має такі особливості: - застосовність до інших населених пунктів, які постраждали від руйнування житла внаслідок військової агресії проти України; - наявність інструментів визначення пріоритетності житлової допомоги на основі критеріїв уразливості та оцінки потреб; - оцінка масштабу збитків; - облік наданої житлової допомоги; - відображає завершення реконструкції до його завершення. Цифрова платформа і аналітична доповідь «Про стан та необхідність вдосконалення нормативно правової бази щодо оцінки збитків та функціонування державного реєстру пошкодженого та знищеного майна внаслідок російської збройної агресії проти України» розроблені в межах проєкту «Полегшення доступу до житлових рішень для внутрішньо переміщених осіб та людей, які постраждали від військового конфлікту, на рівні громади», що реалізується в межах гранту, наданого проєктом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ». Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення. Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2). Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу. Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com Акредитація триватиме до 09:30 11 листопада, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання. Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу
-
«ХАУСІНГ ЮКРЕЙН» в рамках проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні»
«Полегшення доступу до житлових рішень для внутрішньо переміщених осіб та людей, які постраждали від військового конфлікту, на рівні громади», який реалізується в межах гранту, наданого проєктом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ» передала Іванівській сільській раді Чернігівського району Чернігівської області мобільне робоче місце типу ноутбук – 5 шт. ; та багатофункціональний лазерний пристрій - 1 шт..
Комісії з обліку та перевірки пошкоджень житла у пілотній громаді, зможуть покращити якість надання послуг постраждалим від конфлікту, завдяки відповідному технічному обладнанню та цифровим інструментам збору та запису даних. -
Продовжуємо активно працювати на благо громадян України!
Усвідомлюючи необхідність спільних дій, спрямованих на полегшення доступу до житлових рішень для внутрішньо переміщених осіб та людей, які постраждали від бойових дій, між HOUSING UKRAINE та Іванівською сільською радою було укладено Меморандум про співпрацю.
Читати новину повністю -
Очільник Фонду взяв участь у міжнародному семінарі щодо локалізації Цілей сталого розвитку ООН
Почесний президент HOUSING UKRAINE Сергій Комнатний виступив на онлайн-семінарі «Який вигляд матиме ваше місто 2030 року? – Локалізація Цілей сталого розвитку і роль місцевих оглядів ЦСР у Східній та Південно-Східній Європі».
Читати новину повністю -
Житлове забезпечення безпосередньо впливає на психологічний стан суспільства
Право на житло є базовим, себто природним правом кожної людини. Гідні умови проживання потрібні людині так само, як і задоволення інших природних потреб, – у їжі, питві чи безпеці.
Читати новину повністю -
Житлова політика і свідомість громадян: прямий взаємозв’язок
-
На міжнародному семінарі ішлося про стійкість економіки Харкова в умовах пандемії COVID-19
Третього вересня відбувся підсумковий онлайн-воркшоп щодо подолання економічних наслідків пандемії «Економічне та фінансове становище міста Харкова за часів COVID-19».
Читати повністю -
HOUSING UKRAINE – партнер Ради Європи
Громадська організація HOUSING UKRAINE стала переможцем Міжнародного публічного конкурсу Ради Європи щодо надання місцевих консультаційних послуг у сфері внутрішнього переміщення в Україні
Зокрема, HOUSING UKRAINE здобула перемогу за лотом «Розширення сфери застосування та впровадження нормативно-правової бази щодо захисту та відновлення прав людини ВПО та іншого постраждалого від конфлікту населення» в рамках Проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні – розробка тривалих рішень».
За результатами тендерного відбору підписано офіційний контракт між HOUSING UKRAINE і Радою Європи на надання зазначеною неурядовою організацією консультаційних послуг щодо актуальної ситуації, в якій перебувають внутрішньо переміщені особи в Україні.
-
Про діяльність Housing Ukraine протягом першого року після створення організації
Шановні співзасновники та члени Housing Ukraine, минув рік з моменту заснування нашої громадської організації, яка створена з метою сприяння та реалізації державної житлової політики з урахуванням сучасного світового досвіду задля забезпечення населення України доступним, комфортним та достойним житлом.
Цей рік був особливим, а подекуди складним, що в своїй більшості пов’язано з непрогнозованою світовою пандемією COVID–19. Звичайно, ситуація що склалася, внесла свої корективи у всі сфери діяльності по всій планеті, не виключенням стала і діяльність нашої Організації.
Проте, не зважаючи на складні умови та перепони, ми маємо перші результати нашої спільної роботи та напрацювань, підсумками яких я хотів би з Вами поділитися.
Читати повністю -
Молодь в сучасній Україні: що турбує «Безтурботне покоління»
Верховна Рада 21 липня ухвалила в першому читанні законопроєкт №3718 “Про основні засади молодіжної політики”, титульним автором якого є народний депутат України, перший голова Громадської ради Держмолодьжитла Олександр Санченко.
Йдеться про рамковий закон, тому він не прописує конкретні механізми, а визначає поняття, завдання і принципи молодіжної політики в Україні, механізми участі молоді у її реалізації, відповідні повноваження органів влади, особливості утворення і діяльності молодіжних і дитячих об’єднань.
Читати повністю -
«Доступна іпотека» від державних банків: реальність чи ілюзія
Повідомлення у ЗМІ про початок іпотечного кредитування кількома державними банками під привабливі відсотки вкрай стали свого роду сенсацією та зацікавили сотні тисяч українських сімей, які не мають власного житла. Ще б пак, адже держава каже, що забезпечила, нарешті, привабливі умови для людей, статки яких не дозволяють придбати житло самотужки.
Читати повністю -
Іпотечне кредитування в Україні деградує
Іпотечне кредитування в Україні не розвивається, а деградує, вважає член ради Національного банку України Василь Фруман. Експерт відзначає, що рівень проникнення іпотеки в Україні становить менше 4% від ВВП і продовжує знижуватися. При цьому частка довгострокових кредитів (понад п'яти років) становить менше третини і без того мізерного обсягу іпотечних кредитів. За рівнем забезпеченості громадян житлом Україна серйозно відстає від держав Євросоюзу. Середній розмір житлової площі на людину в Україні становить 22 кв. м, у той час як відповідний показник для країн ЄС — близько 55 кв. м. Крім того, 80% українського житлового фонду вже морально застаріло, і ці будинки потребують реновації. Джерелом коштів для цих проектів можуть і повинні бути банки, для яких цей напрям має стати одним з найбільш пріоритетних. Разом з тим у країнах ЄС рівень проникнення іпотеки в десять разів вище, а в деяких країнах (Швейцарія, Данія) — навіть перевищує обсяг ВВП. До причин сформованої ситуації автор відносить високі процентні ставки і низьку платоспроможність населення.
-
«Іпотека – інструмент стрімкого розвитку економіки»
4 березня в Києві відбувся перший Форум «Іпотека – інструмент стрімкого розвитку економіки» . Організація Housing Ukraine взяла участь у цьому заході. Актуальність запуску іпотечного кредитування визначається ситуацією в житловій сфері в Україні: сьогодні на одного українця припадає 24 кв. м житлової площі, тоді як за стандартами ООН цей показник має становити не менше 30 кв. м, а у багатьох країнах Європи він удвічі-утричі вищий. Водночас ставки кредитування на купівлю житла, які пропонують українські банки, - серед найвищих у світі. В Україні має з’явитися дієвий інструмент іпотеки. Це не лише дасть змогу вирішити житлове питання громадян, а й стимулюватиме розвиток національної економіки. Сьогодні шанси більшості родин придбати житло чи покращити житлові умови за допомогою іпотечного кредиту вкрай обмежені через високі банківські ставки і низькі фінансові можливості загалу громадян. Чинна державна влада почала змінювати цю ситуацію та визначила орієнтир: до осені цього року запустити програму доступних іпотечних кредитів максимум під 11-12%. Housing Ukraine підтримує ці зусилля і готова до співпраці для створення дорожньої карти запуску масового іпотечного кредитування в Україні.
-
25 років на шляху доступності житла
Далеко не всі нормативні документи, ухвалені в перші роки Незалежності нашої країни, в нинішніх умовах та економічних обставинах можуть бути взірцем для наслідування. Проте Концепція житлової політики, що була прийнята далекого 1995 р., за винятком деяких моментів, до сьогодні не втрачає актуальності. Документ передбачав, що його основні постулати визначать напрямки подальшої роботи з розвитку житлової політики в Україні. Концепцію викладено системно і поетапно. Саме так мала реалізовуватися житлова політика нашої держави. Однак, напевно, автори концепції або на цьому й зупинилися, або їхні напрацювання не викликали зацікавленості у тих, хто протягом цих років вирішував долю країни.
Як і в більшості галузей економіки, відсутність системних та послідовних рішень не дозволили Україні вибудувати ефективну державну житлову політику, спрямовану на створення умов, за яких кожен українець зміг би самостійно вирішити своє житлове питання. На мою думку, чинна Концепція житлової політики — це системний документ, який знайшов свою практичну реалізацію в сотнях окремих постанов, указів, законів, якими в той чи інший час намагалися врегулювати питання житлової політики
Читати далі з джерела -
Доступне житло - українцям!
За останні 2 роки в Україні зросли обсяги кредитування, але вони значно нижчі за аналогічні показники сусідніх країн. Як показує статистика Національного банку України, порівняно з 2018 роком у першому півріччі 2019-го кредитний портфель банків зріс на 6,2 млрд гривень, а громадяни позичили в банків на 7,1 млрд більше. Крім того, основну частину обсягів кредитування складають споживчі кредити. Тому, на жаль, ринок іпотечного кредитування не розвивається через надто високі відсоткові ставки. Незважаючи на це, результати незалежних соціологічних опитувань у 2019 році показали, що 31% громадян вважають для себе реалістичним придбати житло за допомогою іпотеки або розстрочки в разі допомоги держави. Існує й готовність громадян скористатись державними житловими програмами. Державі необхідно створити умови, за яких громадяни, що не мають можливості самостійно придбати житло, змогли б скористатися для цього різними механізмами державної підтримки. Щоб забезпечити прозорість при отриманні українцями такої підтримки, потрібно: - Усунути можливі зловживання, сформувати відкриті реєстри громадян, що претендують на отримання такої підтримки держави або вже нею скористалися. - Врахувати особливості житлового забезпечення військовослужбовців, що знаходяться на військовій службі та створити для них фонд службового або штатно-посадового житла. - Визначити перелік громадян, що мають право на отримання безкоштовного житла у власність від держави. Проблема забезпечення родин власним житлом чекає на якнайшвидше вирішення, і сприятиме цьому сучасна та ефективна державна житлова політика. Тож слідкуймо за новинами з цього приводу разом з Housing Ukraine!
-
Публічні простори: громадяни мають «право на місто»
У Києві відбувся Експертний семінар із напрацювання концепції законопроєкту щодо публічних просторів. Захід пройшов у рамках впровадження Проєкту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні». Громадська організація Housing Ukraine взяла участь у заході та надала свої пропозиції до концепції законопроєкту про публічні простори. Що таке в сучасному розумінні публічні простори? Це частина суспільного життя, місце реалізації громадянських і політичних прав кожної людини. Зараз в Україні спостерігається увага до створення комфортних і доступних публічних просторів у громадах. Проте через відсутність у законодавстві відповідного чіткого визначення та порядку ініціювання, проєктування і експлуатації публічних просторів жителі практично позбавлені можливості впливати на створення і розвиток просторів, які їх оточують. Участь у семінарі взяли представники інституцій і національні консультанти Ради Європи, представники місцевих громад, влади, бізнесу, активісти, урбаністи, архітектори. Housing Ukraine вдячний народному депутатові України, голові підкомітету з питань містобудування Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та самоврядування Слуга Народу - Бондар Ганна - Округ 220, яка була «мотором» цього семінару. Учасники заходу ознайомилися з кращими світовими та національними практиками і стандартами Ради Європи у залученні громадськості до проектування, створення і реконструкції публічних просторів.
-
Відбулась публічна консультація щодо Концепції державної політики
У Мінрегіоні, за участю державних органів влади та громадськості, відбулась публічна консультація щодо розробленої міністерством Концепції державної політики по досягненню цілі 10.4 Програми діяльності КМУ «Українці мають комфортне та доступне житло». Концепція включає розробку двох документів: проект Концепції державної житлової політики та проект нового Житлового кодексу України. Housing Ukraine послідовно підтримує та адвокатує ініціативу по розробці та прийняттю нового житлового кодексу. Експерти та міжнародні партнери Housing Ukraine готові долучитись до розробки вищезгаданих проектів. Починаючи з 1996 року було декілька спроб прийняти проект Житлового кодексу України, проте жодна з них не була результативною. Ми сподіваємось, що нарешті з’явилась політична воля щодо розробки та прийняття базового нормативно-правового акту у житловій сфері.
-
На житлову політику в Україні чекають зміни!
Влада вивчає можливість створення єдиної державної житлової програми для різних категорій громадян. Для цього з урахуванням Указу Президента України Володимира Зеленського «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» від 8 листопада 2019 р., за дорученням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука при Кабінеті Міністрів України утворено робочу групу для напрацювання Концепції державної програми забезпечення громадян житлом. Очолює групу Міністр економічного розвитку і торгівлі Тимофій Милованов. Серед інших питань група працює над питаннями пільгового іпотечного кредитування учасників АТО/ООС і ВПО на засадах державно-приватного партнерства – на підставі аналізу роботи житлової програми для цих категорій осіб, яку реалізовувало Держмолодьжитло. Сьогодні, 24 січня, відбулося друге засідання групи.
-
HOUSING UKRAINE на європейському саміті лідерів житлового будівництва
Почесний президент HOUSING UKRAINE Сергій Комнатний бере участь у 2-му європейському саміті лідерів житлового будівництва, який 18-19 листопада відбувається у Римі. Очільники національних організацій – учасників Housing Europe і фахівці галузі зустрічаються вдруге після початкового саміту в Барселоні у квітні 2018 року для обговорення стратегічного плану роботи Європейської федерації громадського, кооперативного і соціального житла на 2020-2023 роки. Нагадаємо, Housing Europe – це Європейська федерація громадського, кооперативного і соціального житла. Заснована 1988 року, сьогодні це мережа із 45 національних і регіональних федерацій, що об'єднує близько 43 тисячі постачальників житла в 24 країнах. Разом вони керують більш ніж 26 мільйонами будинків, або близько 11% існуючого житла в Європі. Члени організації мають бачення Європи, яка забезпечує доступ до гідного і доступного житла для всіх у соціально, економічно і екологічно стійких спільнотах, де кожен має можливість повністю реалізувати свій потенціал.
-
«Житлові кооперативи як модель для створення доступного та достатнього житла в Україні»
12 листопада, в місті Львів під час зустрічі, що відбулася в рамках Симпозіуму «Житлові кооперативи як модель для створення доступного та достатнього житла в Україні», підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Всеукраїнською громадською організацією «Хаусінг Юкрейн» (Housing Ukraine) та Ініціативою «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO). Підписи під документом поставили почесний президент Housing Ukraine Сергій Комнатний і директор IWO Кнут Хьоллер. Співробітництво сторін Меморандуму буде спрямовано на забезпечення підготовки та реалізації міжнародних та інших заходів та проектів, а також для обміну досвідом з метою досягнення спільної мети та цілей, що становлять взаємний інтерес.
-
Почалася 80-та сесія Комітету з питань містобудування, житлового господарства та землеустрою Європейської економічної комісії ООН
У Женевському Палаці Націй (Швейцарія) почалася 80-та сесія Комітету з питань містобудування, житлового господарства та землеустрою Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН, UNECE). Триденний захід проходить під гаслом: «Забезпечення доступу для гідного, адекватного, доступного та здорового житла для всіх». Участь у сесії на запрошення організаторів бере голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний. Сергій Комнатний поінформував про актуальну ситуацію в Україні щодо забезпечення достатнім, безпечним і недорогим житлом. Адже рівень житлового забезпечення у будь-якій країні є показником якості життя в ній. В останні роки, з огляду на події, що відбулися на території нашої держави, кількість громадян, які потребують додаткової підтримки у вирішенні житлового питання значно зросла. Однією з найбільш соціально вразливих категорій залишаються внутрішньо переміщені особи. Понад 600 тис сімей потребують поліпшення житлових умов, статус внутрішньо переміщеної особи отримали понад 1,3 млн громадян.
Читати детальніше -
Розробка та впровадження планів регенерації міст
Сьогодні в столиці відбувся «круглий стіл» на тему: «Розробка та впровадження планів регенерації міст: найкращий міжнародний досвід та можливості для України». Участь у фаховій розмові взяв член Всеукраїнської громадської організації Housing Ukraine Іван Парух. Захід відбувся за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України (Мінрегіон), Фонду розвитку міст (Фонд Розвитку Міст) і Асоціації міст України (Асоціація міст України). Як зазначив Іван Парух, дуже цікавим та інформативним став виступ мера Барселони у 2006-2011 рр., а нині президента IdenCity Джорді Хереу, який розповів про етапи трансформації цього міста до рівня одного з кращих «Сталих та Розумних міст у світі». Іспанія є світовим лідером зі створення мережі розумних міст «смарт сіті». Існує національний план розвитку «смарт сіті». За 20 років урбаністичних і цифрових перетворень Барселона стала містом з мінімальною кількістю автомобільного транспорту і максимально ефективним та зручним громадським транспортом. Мешканці міста отримали кілометри нових пляжів і пішохідних маршрутів. Проте Барселона – це не лише туризм, але й один з найбільших морських торгових портів Європи. Модель розвитку через впровадження технологій розумного міста дозволила цьому іспанському місту створити комфортні умови проживання для мешканців і яскраві враження для туристів.
-
Меморандум про партнерство та співробітництво
Сьогодні, 17 вересня, в місті Раквере (Естонія) підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Всеукраїнською громадською організацією Хаусінг Юкрейн Housing Ukraine і Естонським союзом житлових кооперативів EKYL . Підписи під документом поставили почесний президент Хаузінг Юкрейн Сергій Комнатний і голова правління Естонського союзу житлових кооперативів Andres Jaadla Андрес Яадла. Відтепер партнерські організації мають намір надавати взаємну допомогу в організації і проведенні семінарів, конференцій, координувати зусилля в реалізації інших спільних заходів і проектів, обмінюватися досвідом у сфері житлової політики. Під час підписання зазначалося, що співпраця слугуватиме більш повному вивченню та задоволенню житлових потреб громадян України та Естонії.
-
Сергій Комнатний прокоментував робочий візит до Таллінна.
Сьогодні - перший день мого робочого візиту до Таллінна (Естонія) у складі великої групи українських експертів із житлової політики. Разом зі мною у рамках Проекту співпраці з розвитку «Підтримка реформ житлового сектора в Україні» естонський досвід вивчають представники центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, директори регіональних управлінь Держмолодьжитла, громадських організацій, фахівці Експертної міжгалузевої асоціація України (ЕМАУ), яка займається формуванням фахового експертного середовища в нашій країні. Під час першого дня візиту з експертами, зокрема, спілкувався Andres Jaadla Андрес Яадла, голова правління Союзу квартирних товариств Естонії, член правління організації Housing Europe. Він зробив огляд житлового господарства та руху квартирних товариств у Естонії. Також учасники заходу отримали інформацію про діяльність Союзу квартирних товариств Естонії та Центр навчання квартирних товариств, співпрацю з органами самоврядування, університетами та міністерствами.
Читати детальніше